EUROPEJSKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH WELS 16.06.2019

Aktualności » EUROPEJSKA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH WELS 16.06.2019

20 056 psich piękności z 62 krajów. w tym 864 psy z Polski - tak w liczbach przedstawiało się tegoroczne święto czworonogów. Podczas Europejskiej Wystawy Psów Rasowych organizowanej przez Austriacki Związek Kynologiczny nie zabrakło również mojej ukochanej rasy - mastifów angielskich.
W tegorocznej edycji wystawy europejskiej zgłoszono 74 mastify, a rasę sędziował John Wauben z Holandii. W swojej ocenie zwracał uwagę na wszelakie aspekty prezentacji wyglądu i zachowania sie psa, czyli: ruch, pozycję w stójce, budowę anatomiczną, właściwości szaty oraz swobodę poruszania się psa w ringu. Ocena przebiegała bardzo sprawnie, a karty oceny wraz z dyplomami zostały przesłane wystawcom na adres email. 
Do Austrii wybraliśmy z Conanem, Caspią i Dakotą.
Conan osiągnął na tej wystawie bardzo duży sukces. Myślę że drugi w kolejności po światówce w Lipsku w 2017 roku, kiedy to otrzymał tytuł Zwycięzcy Świata w klasie szczeniąt. Tym razem Conan w klasie otwartej (9 mastifów) otrzymał ocenę doskonałą, zajął drugie miejsce i tytuł Res.CACA. Caspia również uplasowała się na podium i zajęła trzecie miejsce w klasie otwartej (7 mastifów). Zarówno Caspia jak i Conan to mastify w wieku dwóch lat,
z wspaniałą psychiką a wystawianie ich to czysta przyjemność. Nawet sprawdzanie uzębienia odbyło się bez mojego udziału, co w rasie nie bywa częste.
Kiedy dla mojego miotowego rodzeństwa była to kolejna z wystaw, dla Dakoty już nie. Moja młoda suczka (11 miesięcy) miała za sobą tylko jeden występ, tj. ExpoSilesia  w Sosnowcu w styczniu, w klasie szczeniąt, więc był to zarówno dla niej jak i dla mnie bardzo duży stres, spotęgowany nieodpowiedzialnym zachowaniem członków naszej ekipy smileyReasumując, Dakota prezentowała się w klasie młodzieży wśród 14-stu mastifów (była to najliczniejsza klasa) całkiem dobrze i zeszła z ringu z oceną bardzo dobrą, ale warto wspomnieć, że klasa młodzieży to bardzo niewdzięczna klasa, gdyż prezentują sie w niej psy w przedziale wiekowym 9-18 miesięcy. Bardzo trudno konkurować gdy jest się w tej dolnej kategorii. Jestem z niej jednak bardzo zadowolona, bo wiem że ma duże predyspozycje wystawowe i jeszcze razem "pogwiazdorzymy".
Wybory dokonywane przez sędziego nagradzane były gromkimi brawami przez zgromadzonych wokół ringu, a mnie jako właścicielce Caspii i Conana pozostało cieszyć się z tego niesamowitego sukcesu jaki osiągnęliśmy.
Każdy zakątek świata stawia na naszej drodze cudownych ludzi, wspaniałe psy, nowych, oddanych przyjaciół. Ważne jednak byśmy potrafili to wszystko co nas otacza zauważyć i byśmy byli w stanie docenić przeżycia i doznania, których doświadczamy na codzień.Ważne by wartości czerpane z podróży, czy to bliskich czy dalekich nie były przez nas marnowane.

 • DAKOTA podczas oceny
  DAKOTA podczas oceny
 • CONAN podczas oceny
  CONAN podczas oceny
 • CONAN podczas oceny
  CONAN podczas oceny
 • CASPIA na ringu
  CASPIA na ringu
 • CASPIA na podium
  CASPIA na podium
 • CONAN na podium
  CONAN na podium
 • CASPIA
  CASPIA
 • Austria
  Austria
 • Ekipa EDS 2019
  Ekipa EDS 2019
 • CASPIA, CONAN & DAKOTA
  CASPIA, CONAN & DAKOTA
 • DAKOTA na ringu
  DAKOTA na ringu