Zakup szczeniaka

Potomstwo » Zakup szczeniaka

WARUNKI REZERWACJI I KUPNA SZCZENIĘCIA rasy MASTIF ANGIELSKI w hodowli DEOS NOSTROS

 

Każdy miot w hodowli DEOS NOSTROS jest dokładnie przemyślany i zaplanowany, i do każdego miotu bardzo starannie się przygotowujemy. Dokładamy starań, aby przyszła mamusia była w znakomitej kondycji. Ciąża prowadzona jest przez gabinet weterynaryjny, który darzę zaufaniem od ponad siedmiu lat.

Od pierwszych chwil życia przebywam ze szczeniętami prawie 24 godziny na dobę, co pozwala mi na gruntowne ich obserwacje i poznanie, a następnie na dokładne ocenienie predyspozycji malucha. Każde ze szczeniąt to indywidualność pod względem wyglądu czy charakteru, a ja jako hodowca staram się podpowiedzieć przyszłym ich właścicielom, który będzie dla nich najodpowiedniejszy. Dla mnie najważniejsze jest, aby maluch znalazł kochający go dom i odpowiedzialnego właściciela.

 

Zanim kupisz mastifa odpowiedz sobie na poniższe pytania, bo ja zapewne też je zadam:

 

Jesteś pewien, że chcesz mieć mastifa angielskiego?

„ Jest twoim przyjacielem, towarzyszem, obrońcą, twoim psem. Ty jesteś jego życiem, jego miłością, jego przewodnikiem. Będzie Ci wierny do ostatniego uderzenia swego serca. Musisz być wart takiego oddania”

autor nieznany

Czy będziesz mieć czas dla swojego mastifa?
Kupujesz szczeniaka. Jeśli zatem chcesz, aby wyrósł z niego dobrze ułożony dorosły osobnik w towarzystwie którego, życie będzie czystą przyjemnością, musisz poświęcić mu dużo czasu. Nawet jeśli staniesz się szczęśliwym posiadaczem doskonale odchowanego i socjalizowanego szczeniaka – nie ominie cię praca nad jego dalszym rozwojem. Niezwykle istotne jest zapoznanie takiego malucha z wszystkim tym, co dla niego obce, jak odgłosy: uliczny szum, samochody, autobusy itp. Będziesz musiał wyprowadzać go na spacery, wyrabiać u niego pozytywne relacje z ludźmi i z innymi zwierzętami.

Musisz uświadomić sobie, że pies to nie mebel. Ma uczucia. Tęskni za tobą kiedy cię nie ma, więc należy poświęcić mu sporo czasu i uwagi.

Czy masz miejsce dla swojego mastifa angielskiego?
Mastif angielski to rasa psów zaliczana do molosów. Jest jednym z największych psów świata. Wielkość psa ma praktyczne konsekwencje. Mastifom żyje się lepiej w domu z ogrodem. Ponadto pamiętaj, że jeżeli chcesz z nim podróżować będziesz potrzebował więcej miejsca w samochodzie. Możesz zaopatrzyć się w transporter i zapewne będzie on większy i co za tym idzie cięższy przy ewentualnym wkładania czy wykładania z samochodu i wnoszeniu go do hotelu czy domu znajomych (jeśli w ogóle ci na to pozwolą !!!).

Czy stać cię na mastifa?
Koszt zakupu szczeniaka jest zazwyczaj niewielki w porównaniu z kosztami odpowiedniej opieki przez kolejne kilka czy kilkanaście lat jego życia.Wielkość psa wpływa na koszty jego utrzymania, w związku z tym rachunek za wyżywienie dużego psa będzie wyższy. Weź pod uwagę, że będziesz potrzebował większego posłania, większych zabawek, większych misek, większej obroży. W przypadku wizyty u weterynarza również dawki preparatów przeciw insektom czy medykamentów będą większe. Dlatego upewnij się przed zakupem, że stać cię na psa rasy olbrzymiej.

Czego oczekujesz od mastifa?
Oto co mówią nabywcy moich maluchów :)

„Kocham tego psa chyba "za bardzo", bo nigdy jeszcze się tak o nic nie martwiłem jak o niego (oczywiście poza dziećmi, rodziną:)” 
 
„W sumie jestem zdziwiony jaki to posłuszny pies, naprawdę, powolny ale bardzo grzeczny, łagodny, dość czysty, zwłaszcza na dworze,(trochę mniej przy jedzeniu :) Wielką jego zaletą jest to, że dzieli uczucia między członków rodziny, a nie tak jak inne psy, że kochają Pana a innych tylko akceptują. Ta cecha spowodowała, że wspaniale wszedł do naszej rodziny […]”
 
„ Ale jaja...Ten pies aportuje?? Zacząłem go tego uczyć i błyskawicznie załapał.”
 
„ Nie miałem dotąd do czynienia z tak uczuciowym psem.”
 
„Czy jestem szczęśliwy…? Od czasu do czasu patrzę na niego i zdaje mi się, że to sen, że zaraz się obudzę:) A jednak jest realny. Dziękuję za niego.”
 
„Przybiega na zawołanie. Niesamowicie miły, słodki, łagodny, zgodny. Zjednał sobie wszystkich sceptyków: żona i syn szaleją za nim. Córcia mówi, że jest jej i że jest jego mamą.”
 
„Przychodzi na komendę, robi „siad”, zaczyna rozumieć „zostań”, coraz lepiej chodzi na smyczy. Generalnie jestem zaskoczony jaki to mądry pies; mastiff ma trochę zły public relations, że niby trudny w szkoleniu. Trzeba to zmieniać! Jak na razie przerasta moje oczekiwania.”
 
„Strasznie uczuciowy, nawet jak mu się nie chce czegoś zrobić (np. komenda), to jak już to zrobi ociągając się, po chwili liże mnie po twarzy, jakby chciał powiedzieć ("No, już dobrze, widzisz jak Cię kocham, zrobię to dla Ciebie").
 
„Jest kochany, wszyscy w rodzinie go uwielbiają, ci co go bardzo chcieli, i Ci co byli sceptyczni.”
 
„ Nie miałem dotąd do czynienia z tak uczuciowym psem.”
 
„Naprawdę kocham tego psa na zabój, aż się boję pomyśleć co to będzie kiedyś... „
 
 
 
REZERWACJA SZCZENIAKA
 
Podstawą rezerwacji szczeniaka jest wpłata zadatku w wysokości 200 zł (proszę o przemyślane decyzje, ponieważ zadatek ten nie jest zwracany w przypadku rezygnacji z zakupu szczeniaka) Po odnotowaniu wpłaty na koncie następuje rezerwacja szczeniaka. Resztę ustalonej kwoty nabywca wpłaca w momencie odbioru szczeniaka.
 
Wraz ze szczenięciem nabywca otrzymuje:
 
 • metrykę urodzenia ZkwP, stanowiącą świadectwo pochodzenia malucha i jednocześnie upoważniającą do wyrobienia rodowodu FCI,
 • wyprawkę dla szczenięcia - karmę (suchą i mokrą), zabawki, gryzaki, podkłady higieniczne dla szczeniąt, chusteczki higieniczne, obrożę, smycz, teczkę na dokumenty, itp.
 • instrukcję obsługi szczeniaka,
 • książeczkę zdrowia/ paszport.
 
Szczenię opuszczające moją hodowlę ma skończone osiem tygodni życia
Jest po przeglądzie hodowlanym w Związku Kynologicznym w Zakopanem (protokół z przeglądu do wglądu na miejscu), zachipowane, odrobaczone i zabezpieczone przed pchłami i kleszczami.
 
Zastrzegam sobie prawo do wyboru potencjalnego właściciela, a także do ewentualnej odmowy sprzedaży szczenięcia.
 
Nowym właścicielom szczeniaków rasy Mastif Angielski służę dozgonną pomocą w kwestii wychowania, wyżywienia, pielęgnacji, ewentualnego szkolenia czy wystawiania.
 
 
 
 
 
 • DAKOTA & DASHA
  DAKOTA & DASHA
 • CASPIA & DON PLATON
  CASPIA & DON PLATON
 • BONITA & DAKOTA
  BONITA & DAKOTA
 • BRUNO, BARON & BELLA
  BRUNO, BARON & BELLA
 • ACON
  ACON
 • BRUNO, BARON & BELLA
  BRUNO, BARON & BELLA
 • BRUNO, BARON, BELLA
  BRUNO, BARON, BELLA
 • BONITA & DIAMENT
  BONITA & DIAMENT
 • DAKOTA
  DAKOTA
 • DASHA, DAKOTA & DIAMENT
  DASHA, DAKOTA & DIAMENT
 • DON PLATON
  DON PLATON
 • AMBER & ACON
  AMBER & ACON
 • CONAN, CONNOR, COLLIN, CESAR, CLOONY,CHAKO, CASPIA & CARMEN
  CONAN, CONNOR, COLLIN, CESAR, CLOONY,CHAKO, CASPIA & CARMEN
 • CONAN & DAKOTA
  CONAN & DAKOTA